Botoks & Dolgu

BOTOX, Clostridium botulinum isimli bir bakteriden elde edilir. Bu ilaç 20 yılı aşkın bir süredir, çok sulandırılmış (hafifletilmiş ) bir durumda kas kasılmalarına karşı rahatlatma sağlamak amacıyla tıbbi olarak kullanılmaktadır. Bu madde zerk edildiği kasları geçici olarak gevşetmektedir.
Yüzümüzün mimiklerini ve hareketlerini yapmamızı sağlayan kaslar, üstlerinde ki deriye bağlıdırlar. Yıllar süren kullanım sonucu, kaslar gözle görülür çizgiler ve kırışıklıklar oluştururlar. Deriye bağlı yüzeysel kasları gevşeterek, kırışıklıkları rahatlatmak ve yumuşatmak mümkündür. Kasların gevşemesi sayesinde daha fazla kırışıklık oluşması engellenir. Sonuç olarak elde edilen görüntü, daha düzgün, daha huzurlu ve daha genç bir görünümdür. Büyük bir operasyon geçirmeden, ” kaş kaldırma” operasyonunda elde edilen sonuçlar elde edilebilir. Ancak belki de en önemli özelliği, zaman içinde giderek daha uzun süreli etkiye sahip olarak yüzün üst kısmındaki yaşlanmayı tamamen durdurmasıdır.


 

DOLGU; yüzde (ve bazen vücutta) doku çökmesi, kırışıklıkların giderilmesi için orta cilt tabakasının yüzeysel ya da derin katmanına veya hemen altına hacim verici bir maddenin enjekte edilmesidir.

Dolgu Nerelerde Kullanılır?
Botoks la giderilemeyecek kadar derinleşmiş mimik kırışıklıklarında
Burun kanatlarından ağız kenarlarına doğru uzanan kırışıklıklarda
Alın ve göz çevresi kırışıklıklarında
Akne, yara, ameliyat izlerini doldurmada
Yanakları, dudakları dolgunlaştırmada
Gözaltı çukurlarını doldurmada
Boyun çizgileri ve dekoltede

psd-01